WisePorter Release 2023.1

Proběhl další release WisePorteru a my se s vámi chceme podělit o novinky, které jsme ve verzi 0.13 připravili. Pojďme se na ně podívat:

Přílohy

Největší novinka tohoto releasu se týká příloh. Doteď WisePorter umožňoval pouze referencování souborů s obrázky, případně jinými typy příloh, přičemž soubory samotné musely být uloženy externě, ve vašem prostředí.

Nová verze WisePorteru práci s přílohami zásadně rozšiřuje. Pokud nechcete, externí úložiště už není potřeba. Obrázky, videa a nebo jakékoliv jiné přílohy totiž můžete nahrávat přímo do katalogu. WisePorter si u produktu číslo přílohy ukládá a umožňuje, aby si ji mohly stáhnout návazné IT systémy a kdykoliv potřebují.

Importy a exporty

Z importů a exportů se stává evergreen – s každým releasem posouváme tuto klíčovou funkcionalitu o kus dál. Jednou ze zajímavých nových funkčností je možnost rovnou v importovaných datech zadat cílový stav. Teď už nemusíte data po importu do cílového stavu posouvat ručně, WisePorter záznam do cílového stavu posune už v rámci importu.

Vylepšené UX filtrů

Od základu jsme přepracovali způsob práce s filtry. Ty jsou teď ještě intuitivnější a přehlednější.

Automatické generování kódů nově vytvářených položek

Při vytváření položek už nemusíte zadávat jejich unikátní kód. WisePorter ho vymyslí za vás na základě zadefinované šablony.

Hromadné úpravy – změna stavu a změna hodnot parametru

Vylepšili jsme hromadné úpravy. Nově můžete provádět změny na větším množství položek na jedno kliknutí a pro všechny záznamy, které splňují vámi nastavený filtr, i kdybych jich bylo třeba milion. 

Vylepšení seznamu cen

Používáte složitější objekty, tzv. business entity? Mohou to být produkty a k nim nabídky pro jednotlivé prodejní kanály, nebo produkty a k nim seznamy dokumentů. Pokud ano, nově máte možnost na přehledu produktů filtrovat i podle vlastností těchto komponent, a obráceně, vytvářet si seznamy samotných komponent, opět s možností vyhledávat na nich podle vlastností produktu.

Ostatní vylepšení

  • Dynamické parametry – použili jste někdy v excelu funkci concatenate, abyste si do nějaké buňky poskládali hodnoty zadané v jiných buňkách, a nemuseli je vyplňovat znovu? Díky dynamickým textům máte teď stejnou umožnost i ve WisePorteru. Například SEO nastavení už nemusíte vytvářet ručně pro každý produkt, ale nastavíte si je jako vzorec a na odpovídající místa v textu jen namapujete hodnoty z už zadaných parametrů produktu, jako je třeba název produktu nebo výrobce.
  • Aliasy – aliasy položek jsou velmi užitečný nástroj, který (krom jiného) velmi usnadňuje integraci s WisePorter Runtime tím, že umožňuje WisePorter objekty “pojmenovávat” tak, jak je znají systémy zákazníka. V tomto konceptu jsme teď zašli ještě dál – v Runtime nyní veškeré odkazy na položky/číselníky obsahují nejenom WisePorter kód, ale také kompletní výčet aliasů.
  • Runtime notifikace – WisePorter Runtime dokáže notifikovat návazné systémy, typicky e-shopy, o tom, že je vypublikovaný nový produkt. V některých případech ale není potřeba, aby notifikace o založení obsahovala úplný detail. Pokud vám stačí, aby notifikace obsahovala jen část dat, můžete nově použít, tzv. projekci. Ta z notifikace nepotřebná data odstraní. Tím se docílí toho, že se zmenší objem zpráv, šetří se zdroje a zprávy jsou přehlednější a snazší na zpracování.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

WisePorter v1.3 Release Notes

Evoluce potřeb eCommerce firem: Od excelu k PIM systému

Digitální pasy výrobků a PIM systém: Cesta k udržitelnému rozvoji