WisePorter Release 2022.3

S radostí oznamujeme, že WisePorter v 0.11, součást releasu 2022.3, je tady. Tentokrát jsme si připravili novinky především pro integrátory a administrátory. Co zajímavého vás tedy čeká?

Integrovat, integrovat, integrovat a rozumět si navzájem – to je oč tu běží

WisePorter je centrum všeho. Importuje produkty z různých zdrojů, od dodavatelů, z ERP a CRM systémů a kvůli tomu pracuje s velkým množstvím různých ID, EANů, GTINů a podobných identifikátorů pro stejný produkt.

A přesně tohle je věc, kterou náš největší počin v tomhle releasu řeší. Můžete si totiž nově dle libosti definovat aliasy pro jednotlivé položky, můžete je použít pro mapování během importů, pro vyhledávání v GUI nebo třeba v rámci API requestu na data v katalogu. Tohle všechno provedete s extrémní rychlostí, bez zdržení obvykle potřebného pro překládání kódů. Aliasy nenastavíte jen pro produkty, ale stejně tak i pro další typy dat v katalogu, vč. číselníků. Integrace produktových dat z různých systémů nebyla nikdy jednodušší.

Šetřete čas s vylepšenou dědičností

Představujeme vám dlouho očekávané vylepšení. Doteď nebylo možné vlastním datovým typům definovat seznam hodnot, výchozí hodnoty, povinná nebo volitelná pole apod. Všechna tato nastavení se mohla provést jen na objektech, které používají tyto datové typy. V nové verzi WisePorteru je lze nově definovat přímo na datovém typu samotném, takže všechny objekty, které používají stejné datové typy, mohou sdílet stejné nastavení metadat.

Uvedeme jeden z mnoha příkladů reálného použití. Všechny typy produktů mají stejný parametr “barva”. Vy teď můžete rozhodnout, jestli budou všechny typy produktů sdílet stejnou sadu možných barevných variant nebo jestli použijete různé palety barev pro různé produktové typy. Obě možnosti jsou teď možné a výběr je zcela na vás. I tady funguje dědičnost, takže univerzální paletu můžete změnit pro konkrétní typy produktů.

Nastavitelné uživatelské rozhraní

Potřebujete si nastavit strukturu menu, filtry, seznamy, detail položky,…? Jako pokročilejší uživatel WisePorteru to zvládnete levou zadní. K tomu můžete použít textovou konfiguraci a poladit si WisePorter přímo v jeho GUI.

Tohle ale není všechno, na čem jsme pracovali. Níže najdete řadu “drobností”, které jsme vylepšili:

  • HTML editor je od teď dostupný pro multijazykové parametry
  • Stále ladíme UX, maličkosti, které dělají WisePorter uživatelsky přívětivější
  • Stavy teď můžou mít vlastní záložní stav. Pokud selže validace při přechodu do nového stavu, WisePorter se automaticky pokusí převést objekt do jeho záložního stavu
  • Výsledek dávkových operací teď nabízí víc informací o tom, co se nepodařilo (v mnohem přehlednější a jasnější podobě)
  • Můžete komprimovat data, která posíláte přes fronty
  • Vylepšili jsme nastavení ElasticSearch, takže při upgradu WisePorteru není skoro nikdy potřeba reindexace
  • Vylepšujeme WisePorter tak, aby byl pořád víc a víc cloud-native

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

WisePorter v1.1 Release Notes

Zánik nepřizpůsobivých firem aneb digitální transformace ve výrobě

WisePorter v1.0 Release Notes